pso
07 مرداد 1401 - 16:29

پاسخ کامرانی‌فر به ادعای تعلیق لیگ برتر فوتبال

در حالی که بعضی از خبرها حاکی از احتمال تعلیق لیگ برتر فوتبال ایران از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا است، دبیر فدراسیون فوتبال این اخبار را رد می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، کنفدراسیون فوتبال آسیا سال گذشته بود که تیم‌های استقلال و پرسپولیس را به دلیل عدم دریافت مجوز حرفه‌ای از لیگ قهرمانان آسیا حذف کرد تا شوک بزرگی به فوتبال ایران وارد شود.

خبرنگار مهرتیم‌هایمجوزAFC در ادامه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در ایران را هم به حالت تعلیق در آورد تا نشان بدهد برای استانداردسازی فوتبال شوخی ندارد. این سخت گیری ها باعث شده است تا بعضی از خبرها حاکی از تصمیم کنفدراسیون آسیا به تعلیق لیگ ایران در صورت عدم رفع مشکلات و بدهی‌ها به میان بیاید.

ادامهمجوزاستانداردسازیهاسهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ صبح امروز در مصاحبه‌ای، احتمال تعلیق لیگ برتر را رد نکرد. وی که سال‌ها سابقه حضور در بحث صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ را هم داشته است، گفت: هر روز دارد این تیغ ممیزی تیزتر می‌شود. بعد از آنکه در آسیا شرکت نکردیم نمی دانم باید چه کار کنند که استاندارد بشویم؟ شاید قدم بعدی تعلیق لیگ باشد. وقتی می‌گویند حق ندارید به آسیا بروید، قدم بعدی شاید لیگ باشد. اصلاً لیگ را تعلیق نکنند، وقتی قرار نیست به آسیا برویم پس لیگ چرا برگزار می‌شود؟

در مصاحبه‌ایمجوزنمیدانمساعاتی بعد، حسن کامرانی فر دبیر کل فدراسیون فوتبال ادعای مهدی را رد و بر تلاش فدراسیون فوتبال برای راه اندازی مجدد کمیته صدور مجوز حرفه‌ای و پیش بردن اقدامات لازم تاکید کرد.

دبیر کلادعایمجوزتاکید کردکامرانی فر در حاشیه کلاس دانش افزایی داوران لیگ برتر گفت: چند روز پیش تیم جدید مجوز حرفه‌ای را مشخص کردیم. شفاف اعلام می‌کنم بحث مجوز حرفه‌ای که در اختیار سازمان لیگ بود به فدراسیون فوتبال منتقل شده است.

مجوزمجوزدبیر فدراسیون فوتبال ادامه داد: کارها در حال انجام است و بحث تعلیق در میان نیست. برنامه‌های مجوز حرفه‌ای جلو می‌رود.

مجوز

منبع: مهر
شناسه خبر: 491776