pso
09 مرداد 1401 - 16:18

۱۰۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در منطقه کاشان ثبت شد

کاشان - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: تعداد آزمایش مثبت ویروس کرونا در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل با ثبت ۱۰۳ مورد جدید طی ۲۴ ساعته گذشته به ۶۷ هزار و ۴۲۰ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کورش ساکی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: یک مرد ۷۱ ساله مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در کاشان جان باخت.

وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته ۱۷بیمار جدید حاد تنفسی با سن یک و نیم ماهه تا ۹۴ سال در منطقه کاشان بستری شدند که از این تعداد ۱۳ بیمار در مرکزهای درمانی کاشان و چهار نفر در آران و بیدگل تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه اکنون ۵۳ بیمار حاد تنفسی در مرکزهای درمانی کاشان و ۱۸ بیمار نیز در بیمارستان‌های آران و بیدگل بستری هستند، اظهار داشت: ۱۳ بیمار  هم در بخش مراقبت‌های ویژه مرکز درمانی این منطقه بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به مراجعه ۳۳۰ نفر به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در ۲۴ ساعت گذشته، اضافه کرد: ۶ هزار و ۹۶۶  نفر نیز شمار پذیرش بستری موقت در مرکزهای ریفرال (زیر مجموعه) دانشگاه است.

به گفته وی، ۳۹۷ هزار و ۳۲۴ نفر از آغاز شیوع کرونا (اسفند ۹۸) تاکنون به مرکزهای بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل مراجعه کرده‌اند و ۲۰ هزار و ۸۷۵ بیمار حاد تنفسی نیز از بیمارستان‌های شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

وضعیت کرونایی کاشان در برهه کنونی نارنجی و آران و بیدگل زرد است.

جمعیت نزدیک به ۵۰۰ هزار نفری شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرار دارد.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان قرار دارد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 506647