pso
31 اردیبهشت 1402 - 15:56

طغیان رودخانه‌های مشگین‌شهر در پی بارش‌های اخیر

مشگین شهر - مدیر آب منطقه‌ای شهرستان مشگین شهر گفت: رودخانه‌های علی کهریز، گوده کهریز و قره سو در شهرستان مشگین شهر در پی بارش‌های اخیر سیلابی شده و خسارت‌هایی را به بار آوردند.

ارسلان فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: در پی بارش‌های اخیر شاهد سیلابی شدن رودخانه‌ها در مشگین شهر بودیم که سبب ورود خسارت به سازه‌های آبی شد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ روستا در این بارش‌ها آسیب‌های جدی دیده اند، خاطرنشان کرد: از عصر شنبه بارش‌های رگباری در مشگین شهر آغاز شد و در شمال شرقی رودخانه قره سو با شدت یافتن بارش‌ها بسیاری از روستاها متحمل خسارات سنگین شدند.

مدیر آب منطقه‌ای شهرستان مشگین شهر میزان بارش باران در این شهرستان را بیش از ۷۰ مترمکعب در ثانیه اعلام کرد و افزود: علاوه بر روستاهای واقع در مسیر و حریم رودخانه قره سو رودخانه‌های علی کهریز و گوده کهریز نیز سیلابی شده و ساکنان روستاهای این مناطق نیز دچار آبگرفتگی شدند.

فرجی همچنین از ورود خسارت به سازه‌های آبی تقاطعی، تأسیسات و ابنیه های داخل رودخانه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: این خسارات و شکستگی سازه‌ها سبب شد تا قسمت‌هایی از پرورش ماهی واقع در حریم رودخانه آسیب ببیند.

وی از مسدود شدن راه‌های ارتباطی روستاها به دنبال سیلاب اخیر مشگین شهر خبر داد و بیان کرد: مسیرهای ارتباطی روستاهای بخش مرادلو و بخش مرکزی مشگین شهر متأثر از بارش‌های رگباری مسدود شدند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1228091